Důchodové spoření Stipp v Nizozemsku

Důchodové spoření StiPP (Stichting pensioenfonds voor Personeelsdiensten) je v Nizozemsku povinné pro každého, kdo je zaměstnán na dočasné bázi ve vlastní režii, nebo prostřednictvím pracovní nebo leasingové agentury.

Důchodové spoření Stipp v Nizozemsku

Pracovali jste v Nizozemsku v posledních 5 letech? Mohl vám vzniknout nárok na vrácení daní. Daně Nizozemsko

Dvě možnosti spoření

Spoření je rozděleno na „Basic Plan“ a „Plus Plan“.

Základní plán (Basic Plan) je nabídnut zaměstnancům ve věku 21+, kteří odpracovali pro jednoho zaměstnavatele nejméně 26 týdnů (mohlo to být is přerušením), ale nejvýše 52 týdnů.

Pokud jste pracovali pro jednoho zaměstnavatele více než 52 týdnů, byl jste přesunut do plánu Plus.

Dvě podmínky pro vyplacení pojištění

1. Pojištění není vyšší než 503,24 € za rok.
  2. U zaměstnavatele nebo v pracovní agentuře nepracujete již více než dva roky, ale ne později než po 01.01.2018.

Pokud se do vašeho důchodového kapitálu přispívalo i po 01.01.2018, tak jednorázové vyplacení spoření do 503,24 € již není možné.

Máte povinnost podat si nizozemské daňové přiznání nebo chcete získat daňový přeplatek?

Jednorázové vyplacení spoření je možné pokud:

• se StiPP neúspěšně snažil o převod kapitálu novému poskytovateli nejméně pětkrát po dobu pěti let.
  • jste v důchodovém věku a vaše pojištění již žádnému poskytovateli převést nelze

Jak požádat o vrácení pojištění Stipp

Pokud žijete v Nizozemsku, StiPP vás bude kontaktovat, aniž byste se museli připomenout. Pokud ale v Nizozemsku už nežijete, o spoření si musíte požádat vy. Je důležité, abyste StiPP informovali o vaší korespondenční adrese. Jen tak si můžete zaručit, že korespondenci ze StiPPu i dostanete.

Zpracování žádosti o vrácení pojištění Stipp

Žádost po doručení vyplňte a přiložte povinné přílohy, které jsou uvedeny na žádosti. Obvykle se jedná o potvrzení o bankovním účtu nebo výpis z účtu a potvrzení o adrese trvalého bydliště. Obě přílohy mohou být společnosti Stipp doručeny i v českém jazyce.

Žádost o vyplacení spoření můžete společnosti Stipp odeslat poštou nebo online prostřednictvím kontaktního formuláře, nebo pokud máte DigiD kód, tak přes Mijn StiPP Pensioen.

Korespondence od Stipp

Přijali jste ze Stipp-u korespondenci? Tento penzijní fond posílá ve většině případů zúčtování spoření. V zúčtování se uvádí částka, na kterou vyplacení máte nárok. Rádi bychom vás upozornili, že vrácená částka podléhá v Nizozemsku zdanění.