Odečtěte si v daňovém přiznání náklady na telefon a internet

Museli jste zrušit plánovanou cestu za rodinou do Čech a ani vaše paní manželka nepřijde za vámi? Vyřídíte si „rychlý“ pracovní rozhovor se soukromým mobilem, nebo pracujte online z domova? Můžete si pak tyto náklady odečíst z daní?

Daňové přiznání německo náklady na telefon a internet

Pracovali jste v Německu v posledních 4 letech? Mohl vám vzniknout nárok na vrácení daní. Německé daně

Mohu náklady na telefon a internet uplatnit jako odpočitatelné položky?

Německý daňový úřad umožňuje uplatnit si odpočitatelné náklady na telefonický rozhovor se svými nejbližšími, se kterými žijete ve společné domácnosti, v rámci daňových výdajů.
Hovor je omezen na délku maximálně 15 minut. Finanční úřady navíc požadují, aby pracovník telefonoval v době levnějších tarifů.

V případě telefonických hovorů v rámci Německa lze předpokládat, že zaměstnanci vznikly skutečné náklady. V případě telefonických hovorů do zahraničí je třeba věrohodně dokázat výši telefonních poplatků. Úřady totiž odmítají paušálně zohlednit telefonní náklady na kontaktování rodinných příslušníků žijících v zahraničí.

Pokud jste zaměstnanec a někdy využíváte svůj soukromý chytrý telefon nebo telefon pro firemní hovory, máme pro vás dobrou zprávu. Daňové úřady vám mohou přispět na náklady na telefon. To platí i pro náklady na internet, pokud využíváte své soukromé připojení k pracovním účelům. Tyto náklady můžete uplatnit v daňovém přiznání jako daňový výdaj.

Uplatněte si v německém daňovém přiznání vše, na co máte nárok.

Jakou výši nákladů můžete uplatnit a jak to prokázat?

Velmi důležité Abyste mohli odečíst náklady na telefon a internet z daně, musíte prokázat, že mobilní telefon, nebo jiné soukromé připojení, musíte používat z pracovních důvodů. Váš zaměstnavatel vám o tom může vydat potvrzení. V úvahu připadají i faktury a/nebo časový přehled práce. Doklad je však nezbytný, bez něj to nepůjde.

Máte-li nárok žádat zpět náklady na telefon a internet pro daňové účely, existují dvě možnosti, a to buď jednorázově, tedy paušálně, nebo individuálním dokladem.

Paušálně si můžete od daně odečíst 20 % nákladů na telekomunikace – maximálně však do výše 20 eur měsíčně nebo 240 eur ročně. U této varianty nemůžete uplatnit nárok na pořizovací náklady ani náklady na opravy.

Pokud doložíte své náklady na telefon a internet individuálním dokladem, na rozdíl od paušální varianty neexistuje žádná maximální částka. To znamená, že si můžete odečíst neomezenou částku výdajů – ale pouze náklady, které skutečně vznikly pro pracovní účely. Tedy jaké procento z vašich celkových telekomunikačních nákladů tvoří náklady na telefonování v práci. A to musíte dokázat.

Při předkládání individuálních dokladů můžete kromě běžných poplatků požadovat také náklady na pořízení a náklady na opravu celého systému nebo jednotlivých zařízení. Náklady na počítačové příslušenství, jako je modem nebo router, však daňový úřad neuznává.